Przyssawki Squigz – recenzja zabawki

Silikonowe przyssawki od Fat Brain Toys, które okazały się hitem dla dzieci w każdym wieku. Nie sądziłem, że tak prosta zabawka przykuje uwagę zarówno niemowląt jak i dzieci starszych oraz, że nie będzie się nudzić przez długi czas.

Kreatywna zabawka dla dziecka

Squigz mogą łączyć się ze sobą tworząc przeróżne kształty, przez co interesują nie tylko dzieci, ale i… rodziców. I to najczęściej ojców 🙂 . W zestawach dostępne są różne rodzaje przyssawek dzięki czemu istnieje wiele możliwości łączenia ich ze sobą. Osobiście na to nie wpadłem, ale jeden z moich pacjentów (roczne dziecko) wymyślił patent na rzucanie przyssawkami w ściąnę, drzwi, lustro i miał ogromną radochę kiedy te przyczepiały się na dłuższą chwilę. Można nimi tez podrzucą w górę, bo całkiem fajnie kleją się do paneli przy lądowaniu. Materiał, z którego są wykonane jest bardzo przyjemny, a co do jakości wykonania nie można mieć żadnych zastrzeżeń.

Zabawka bez podziału na wiek

Squigz’ami bawią się niemowlaki po prostu je gryząc – oczywiście wszystko pod nadzorem rodzica. Tak samo bawią się dzieci bliżej roku, z tym że te potrafią już łączyć je i rodzielać, no i rzucać. W gabinecie podczas terapii widziałem też całkiem spore zainteresowanie wśród rodziców możliwościami łączenia przyssawek, więc myślę, że śmiało można nazwać je zabawką rodzinną.

Podsumowanie

Przyssawki Squigz to jedna z lepszych zabawek, które obecnie mam w gabinecie. Wielu rodziców po zapoznaniu się z nimi, zamówiło swoje do domu, bo uznało je również za ciekawe. Szeroki wachlarz zastosowania oraz zmienna forma układanek z przyssawek sprawia, że w mojej ocenie są to świetne zabawki kształtujące kreatywność oraz koncentrację.

Podobne wpisy