Instruktorzy FizjoSławek
Sławomir Morel
Sławek Morel – fizjoterapeuta dziecięcy i założyciel portalu FizjoSławek. Człowiek z sercem podchodzący do swojego zawodu, który stara się spoglądać na rozwój oraz zdrowie niemowląt i małych dzieci jak najszerzej tylko potafi, kompletnie i holistycznie tworząc swój własny model terapeutyczny.
Wykształcenie:
- Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach studia licencjackie i magisterskie na kierunku Fizjoterapia
Szkolenia:
- Wykorzystanie metody Developmental Neuro-Motor Stimulation (DENEMS) w terapii osób z zaburzonym napięciem mięśniowym. dr Anna Gogola, dr hab. R. Gnat
- Podejście osteopatyczne w pediatrii – niemowlaki. C. Knox D.O.
- Osteopatyczna diagnostyka i leczenie narządów trzewnych. M. Puylaert D.O.
- Koncept biodynamiczny w nauce osteopatii. B. Josse D.O.
- Przygotowanie do pionizacji i chodu dzieci od 0 do 24 miesięcy. mgr S. Lizak
- Analiza rozwoju ruchowego dziecka w pierwszym roku życia. dr M. Fuchs
- Teoretyczne i praktyczne zastosowanie kinesiotapingu i tapingu sportowego w fizjoterapii. dr T. Wolny
Dorobek naukowy:
- publikacje naukowe: „Ocena kontroli głowy u dziecka z czterokończynowym mózgowym porażeniem po aplikacji taśm kinesiotaping na mięsień prostownik grzbietu.” oraz „Wariantowość oraz zmienność wzorców aktywności posturalnej małych dzieci – systematyczny przegląd literatury.”
- wystąpienia na konferencjach naukowych: Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych na AWF Warszawa, Konferencja z okazji VIII Bytomskiego Dnia Wcześniaka w Szpitalu specjalistycznym nr 2 w Bytomiu, Konferencja z okazji I Dąbrowskiego Dnia Wcześniaka w Szpitalu specjalistycznym im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej.
A poza tym:
- organizator akcji charytatywnych
- partner stowarzyszenia Równe Babki z Dąbrowy Górniczej

Martyna Zwierzak-Powroźnik
Martyna Zwierzak-Powroźnik – dietetyk kliniczny oraz pediatryczny, terapeuta karmienia, absolwentka studiów licencjackich oraz magisterskich Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
W codziennej pracy wspiera i wprowadza rodziców w świat rozszerzania diety u najmłodszych dzieci, dba o odżywianie alergików, a także dzieci z wybiórczością pokarmową. Pomaga zmieniać nawyki dzieci i młodzieży z nadwagą oraz otyłością. Buduje świadome odżywianie kobiet już w czasie ciąży oraz karmienia piersią.
„Szczerze wierzę, że kształtowanie się preferencji żywieniowych dziecka zaczyna się już w łonie mamy, a następnie trwa… przez większość życia 🙂 Istotną rolę w tym procesie, odgrywa nie tylko to, co pojawia się na talerzu dziecka. Ważne jest też to jak wygląda posiłek, jakie dziecko ma wzorce, jakich emocji doświadcza oraz o czym rozmawia się przy stole. Staram się odczarować potoczne „zdrowe odżywianie” i wspólnie z dziećmi w każdym wieku budować dobre relacje z jedzeniem. Stawiam swoich najmłodszych pacjentów oraz ich potrzeby i preferencje na pierwszym miejscu. Udowadniam, że małymi zmianami możemy osiągnąć duży efekt bez zmuszania oraz zakazywania. Dbam o przyjazną atmosferę spotkań z dzieciakami oraz całymi rodzinami, a także pokazuję, że dobra atmosfera przy wspólnych posiłkach oraz angażowanie dzieci w kuchni może przynieść wiele korzyści!”
Ukończone kursy i szkolenia:
- Terapeuta karmienia
- Terapeuta orofacjalny
- Specjaliści 0-6: praktycy – praktykom
- Psychodietetyka dzieci – praca z dziećmi z perspektywy psychodietetycznej
- Odżywianie kobiet w ciąży i w trakcie laktacji
- Żywienie dziecka wczoraj i dziś
- Dietetyka kliniczna. Insulinooporność i zespół pcos
- Żywienie w cukrzycy typu 1

Jagoda Giemzowska
mgr Jagoda Giemzowska – położna, specjalista pielęgniarstwa neonatologicznego, edukator ds. laktacji, promotor dobrego startu dziecka oraz certyfikowany doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich. Prywatnie żona i mama dwójki dzieci.
Pasjonatka pracy z noworodkami i niemowlętami oraz ich rodzicami. Przez 6 lat pracowała z wcześniakami na oddziale intensywnej terapii noworodka w Rudzie Śląskiej, aktualnie jako położna środowiskowa prowadzi szkołę rodzenia oraz opiekuje się noworodkami i ich mamami w domu po wyjściu ze szpitala przez pierwsze tygodnie.
„Moją misją zawodową jest wspieranie rodziców w szeroko pojętej opiece nad dzieckiem oraz wzmacnianie ich kompetencji, aby mogli się cieszyć spokojnym rodzicielstwem. Pomagam zrozumieć potrzeby dziecka wspierając jednocześnie jego rozwój. Jestem zwolennikiem całościowego, holistycznego i indywidualnego podejścia do dziecka i jego rodziny, ponieważ uważam, że w taki sposób jestem w stanie znaleźć najlepsze rozwiązania problemów, które pojawiają się na początku drogi małego człowieka i jego opiekunów.”
Szkolenia:
- Kurs kwalifikacyjny: Pielęgniarstwo rodzinne
- Kurs specjalistyczny: Edukacja i wsparcie kobiety w okresie laktacji. E. Michalak
- Kurs z zakresu: Przygotuj i poprowadź profesjonalne zajęcia edukacji przedporodowej w formie grupowej i indywidualnej. Happymed Łódź
- Pielęgnacja neurorozwojowa i rozwój dziecka w 1 roku życia. A. Słoniowska
- Diagnoza, usprawnianie funkcji i leczenie ankyloglosji w poradni laktacyjnej/ gabinecie lekarskim/ gabinecie położnej. M. Rządzka
- Odruchy oralne u noworodków i niemowląt – diagnoza i stymulacja. M. Rządzka
- Kurs certyfikowany doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich Happymed. E. Michalak.

Marianna Czerwiec
Marianna Czerwiec – magister fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie oraz terapeutka zaburzeń SI.
Fizjoterapeutka, która jest ogromnie zaangażowana w proces terapeutyczny. W pracy stawia na relację z dzieckiem. Nieustannie kształci się, by coraz lepiej pomagać małym pacjentom.
Prowadzi działalność fizjoterapeutyczną Fizjodladzieci w Krakowie. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w wieku od 2 do 16 roku życia. Zawodowo związana również z Niepubliczną Specjalistyczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną oraz Niepublicznym Przedszkolem w zakresie indywidualnej fizjoterapii oraz terapii Integracji Sensorycznej.
Ukończone kursy i szkolenia:
- Dziecko „wiotkie” – z obniżonym posturalnym napięciem mięśniowym – program i sposoby oddziaływań terapeutycznych,
- Ocena funkcjonalna i prowadzenie dokumentacji medycznej dla pacjentów w wieku rozwojowym (0-7 lat),
- Analiza postawy ciała w zaburzeniach stato-dynamicznych wieku rozwojowego i ich korekcja,
- Masaż tkanek głębokich w ujęciu klinicznym,
- Terapia Integracji Sensorycznej I i II stopnia,
- Podstawowe zagadnienia terapii i edukacji dzieci z autyzmem,
- Zdrowy kręgosłup,
- Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna.
