Szkolenia dla fizjoterapeutów dziecięcych w Warszawie

Kurs fizjoterapii dzieci Warszawa

Asymetria niemowlęca w ujęciu holistycznym

Asymetria niemowlęca to jeden z tych przypadków klinicznych w fizjoterapii pediatrycznej, który spotykamy najczęściej w naszych gabinetach, klinikach, szpitalach. Jednocześnie wraz z popularnością występowania tego zaburzenia posturalnego, panuje ogrom mitów na temat asymetrii u niemowląt. To szkolenie dla fizjoterapeutów pediatrycznych w Warszawie ma na celu przede wszystkim przedstawić naukowe podstawy fizjologiczne, anatomiczne oraz embriologiczne patogenezy asymetrii u noworodków i dalej u niemowląt i małych dzieci.  

Fizjoterapia pediatryczna szkolenie Warszawa

Połączenie fizjoterapii i osteopatii

Koncepcja, którą przekazuję, opiera się o połączenie dwóch dziedzin – fizjoterapii i osteopatii. Żadna z tych medycyn nie jest idealna, a zatem dobrym pomysłem jest uzupełnić je wzajemnie. Bliżej mojego serca znajduje się Osteopatia i ją wykorzystuję w pracy fizjoterapeutycznej właśnie w problemach rozwojowych m.in. napięciowych u dzieci.

Część praktyczna kursu opiera się o tzw. techniki pośrednie oraz bezpośrednie. Te pierwsze to niemalże bezdotykowy sposób pracy z tkanką poprzez zjednoczenie dłoni terapeuty z tkankami pacjenta, a następnie podążanie za nimi, aż do uwolnienia. Aby się tego nauczyć kursant zostanie uwrażliwiony percepcyjnie poprzez ćwiczenia wprowadzające oraz medytację, jako przygotowanie umysłu na zupełnie nowe doświadczenia pracy z tkanką. Techniki bezpośrednie są przeciwieństwem pośrednich. Wymagają wejścia w restrykcję tkankową i podczas szkolenia wykorzystamy jest do pracy m.in. z szwami czaszkowymi i licznymi powięziami.

Najważniejsze punkty programu:

 • Skuteczność leczenia asymetrii różnymi metodami – przegląd badań naukowych i własnych doświadczeń.
 • Manualne leczenie plagiocefalii.
 • Przyczyny asymetrii (rozwój embrionalny, ciąża, poród, po narodzinach) – dlaczego hipoteza przyczyny jest kluczowa?
 • Problem globalny vs problem lokalny
 • Warianty modyfikacji umiejętności motorycznych pod kątem asymetrii.
 • Obalenie dawnych teorii, postawienie nowych hipotez w świetle faktów – wzorce kompensacyjne, biotensegracja, kierunki przenoszenia sił mechanicznych.
 • Znaczenie asymetrii dla funkcji wisceralnej, oddechowej, wzrokowej – przenoszenie obciążeń.
 • Wywiad ciążowy – przebieg ciąży, czas i rodzaj porodu, stosowanie środków wspomagających i znieczulających.
 • Przegląd badań naukowych na temat asymetrii niemowlęcej.

Zapraszam na szkolenie z fizjoterapii niemowląt do Warszawy!

Zapisy, pełny program szkolenia z fizjoterapii pediatrycznej w Warszawie „Asymetria niemowlęca w ujęciu holistycznym” oraz informacyjne organizacyjne znajdziesz w linku poniżej.

„Dawno nie była tak podekscytowana przed pracą z niemowlakami jak wczoraj na świeżo po kursie i co śmieszne, większość akurat przypadków z asymetrią. Dzięki bardzo. Fajno czuć coś takiego.”

„Byłam, doświadczyłam i z pewnością będę mówić o Twoim sposobie terapii dalej bo jest niezwykle interesujący. Także Sławek – więcej wiary w siebie, bo jesteś świetny w tym co robisz, a wiem że dopiero się rozkręcasz. Dziękuję zarówno Tobie jak i Spasji.”

Kurs fizjoterapii pediatrycznej Warszawa

Asymetria niemowlęca w ujęciu holistycznym

W Warszawie szkolenia z fizjoterapii dzieci prowadzę w centrum szkoleniowym Terapeuci Na Walizkach. Klikając w poniższy przycisk trafisz na stronę organizatora, gdzie znajdziesz szczegółowy program oraz informację na temat kursu.

Inne lokalizacje kursów fizjoterapii dzieci i niemowląt

 • „Asymetria niemowlęca w ujęciu holistycznym” (Wrocław, Warszawa)
 • „Terapia manualna w pediatrii – podejście holistyczne u niemowląt i małych dzieci” (Gdańsk, Wrocław)
 • „Układ stomatognatyczny w pediatrii – interdyscyplinarne podejście fizjoterapeuty i logopedy” (Wrocław)

Zobacz kalendarz szkoleń na ten rok i wybierz kurs dla siebie: