Zgarnij prezent - mini-ebook "Przepona noworodka"

Fragment:

„Ciekawy diagnostycznie okazuje się parametr TAA, thoraco-abdominal asynchrony – asynchronia piersiowo-brzuszna. Badanie polega na ocenie ruchomości powłok brzusznych i piersiowych podczas oddechu, które powinny być synchroniczne i symetryczne – tak jest już u zdrowych niemowląt. Naukowcy obserwowali TAA u niemowląt mechanicznie wentylowanych oraz tych z niewydolnością oddechową, gdzie zwiększona była aktywność mięśni brzucha podczas fazy wydechowej. Co ciekawe, zakres asynchronii zmniejszał się zaraz po karmieniu, w porównaniu do okresu tuż przed karmieniem, a zbadano to u niemowląt ozdrowiałych z wyżej wymienionych zaburzeń układu oddechowego. Złożony proces ssania (podczas jedzenia), w trakcie którego niemowlę również regularnie oddycha, wykazał pozytywny wpływ na wyrównanie asynchronii piersiowo-brzusznej. Pozycja pronacyjna również zmniejszała stopień TAA wraz z pracą oddechową (z ang. work of breathing, WoB) w porównaniu do pozycji supinacyjnej u niewentylowanych wcześniaków.”

ebook przepona noworodka

Jak odebrać w prezencie mini-ebook?

 1. Podaj swój adres email.
 2. Zaznacz kim jesteś: rodzicem czy terapeutą?
 3. Potwierdź zgodę na wysyłkę newletter’a.
 4. Potwierdź, że nie jesteś botem.
 5. Następnie kliknij „Zapisuję się”, a zostaniesz przekierowany na stronę, skąd będziesz mógł/mogła pobrać mini-ebook „Przepona noworodka”.

Kim jestem?

Sławek Morelfizjoterapeuta dziecięcy i założyciel portalu FizjoSławek. Człowiek z sercem podchodzący do swojego zawodu, który stara się spoglądać na rozwój oraz zdrowie niemowląt i małych dzieci jak najszerzej tylko potafi, kompletnie i holistycznie tworząc swój własny model terapeutyczny. Jak podkreśla, terapia dziecka, to także terapia dla rodziców, a więc należy objąć troską całą rodzinę. Miłośnik natury oraz jej integracyjnego połączenia z człowiekiem i wszechświatem.

Szkolenia i szkoły:

 • Student International College Osteopatia Medicine Malta (ICOM) na kierunku Osteopatia Pediatryczna –  w trakcie
 • Koncept biodynamiczny w nauce osteopatii – w trakcie
 • Osteopatia w pediatrii: dzieci 0-14 miesięcy
 • Osteopatyczna diagnostyka i leczenie narządów trzewnych
 • Podejście osteopatyczne w pediatrii – niemowlaki
 • Wykorzystanie metody Developmental Neuro-Motor Stimulation (DENEMS) w terapii osób z zaburzonym napięciem mięśniowym
 • Przygotowanie do pionizacji i chodu dzieci od 0 do 24 miesięcy
 • Analiza rozwoju ruchowego dziecka w pierwszym roku życia
 • Teoretyczne i praktyczne zastosowanie kinesiotapingu i tapingu sportowego w fizjoterapii
Sławomir Morel fizjoterapia i osteopatia dzieci