Wpływ chorób oddechowych na postawę dziecka
180.00złPostawa ciała stanowi fundament dla zręczności i umiejętności motorycznych, dlatego wiedza na temat wpływu dróg oddechowych na postawę dziecka jest tak istotna dla fizjoterapeuty dziecięcego.
Wyświetlanie 1–12 z 13 wynikówPosortowane według najnowszych
Postawa ciała stanowi fundament dla zręczności i umiejętności motorycznych, dlatego wiedza na temat wpływu dróg oddechowych na postawę dziecka jest tak istotna dla fizjoterapeuty dziecięcego.
Drugi temat, czyli układ pokarmowy, w którym zgłębimy teorię dotyczącą tworzenia, struktury oraz funkcji układu pokarmowego – embriologia, anatomia, fizjologia. Przeniesiemy również teorię na praktykę, a więc zrozumiesz patofizjologię takich przypadków klinicznych jak refluks, kolki, dyschezja, które bardzo często występują u niemowląt jak i małych dzieci.
Dlaczego „anatomia siadu”? Siad to modyfikacja postawy ciała, za którą odpowiadają tkanki tworzące na ciało. Podczas tego webinaru poznasz połączenia anatomiczne wraz z ich funkcją, które odpowiadają zarówno za prawidłowe pozycje siadu występujące w rozwoju niemowlęcia i małego dziecka, jak i za nieprawidłowe modyfikacje pozycji siedzącej. Ilość czasu spędzona w siedzeniu zwiększa się wraz z wiekiem dziecka, przez co jest to duży czynnik współtworzący lub podtrzymujący wady postawy i obniżenia sprawności ruchowej dzieci.
Pierwszy temat będzie bardzo ważny, ponieważ wielu z nas na co dzień słyszy „moje dziecko ma napięcie”. Mam wrażenie jednak, że niewielu potrafi wytłumaczyć pacjentom skąd się wzięło to „napięcie” i co ono tak na prawdę oznacza dla małego człowieka oraz dla nas jako terapeutów.
Poznaj najnowsze motoryczne kamienie milowe w rozwoju niemowląt i małych dzieci. Opowie fizjoterapeuta dziecięcy i student osteopatii pediatrycznej.
Webinar „Czaszka noworodka – od zapłodnienia po narodziny” ma na celu uzupełnienie wiedzy fizjoterapeutów dziecięcych o embriologiczne, anatomiczne, fizjologiczne i biomechaniczne podstawy rozwoju mózgu, opon, kości czaszki oraz przełożenie teorii na praktykę gabinetową.
Zapraszam Cię na webinar „Przepona noworodka” , który składa się z dwóch części. Pierwsza, czyli teoria na temat bardzo szerokiej fizjologii przepony wraz z najnowszymi doniesieniami naukowymi i licznymi powiązania funkcjonalnymi oraz kinetycznymi. Część druga, to praktyka, czyli pokaz w formie wideo terapii manualnej ukierunkowanej na rozluźnienie przepony, klatki piersiowej oraz reedukacji toru oddechowego. Techniki są zademonstrowane na pacjencie dorosłym z omówieniem krok po kroku ich wykonania, a dodatkowo uzupełnione pokazem ułożenia rąk na lalce terapeutycznej emitującej niemowlę.
Co wpływa na sprawność i zdrowie fizyczne małego dziecka? Czy okres niemowlęcy i ciąża ma znaczenie? Dowiesz się oglądając najbliższy webinar na żywo.
Poznaj praktyczne przełożenie informacji z wywiadu ciążowego na temat rozwoju niemowląt. Webinar dla fizjoterapeutów, neurologopedów i innych.
Webinar poświęcony korekcji chodu gołębiego u dzieci powyżej 1 roku życia. Poznasz zarówno teorię jak i praktykę, ponieważ po części wykładowej zaprezentowane zostaną przykładowe formy terapii w postaci nagrania wideo wraz z omówieniem.
„Napięcie” śmiało zasłużyło już na miano legendy, a gdyby powstała nowożytna mitologia, to na pewno byłoby czymś groźnym z wieloma głowami. Przede wszystkim ani wzmożone, ani obniżone napięcie mięśniowe nie może być diagnozą. Dlaczego? Bo o niczym nas nie informuje.
Klasyczne wyobrażenie na temat asymetrii u niemowląt jest mocno redukowane i spłycane, co paradoksalnie zamiast ułatwiać, stwarza problemy terapeutyczne. Nasza wizualizacja, a faktyczny stan napięciowy pacjenta bardzo często są zupełnie różne. Poznając co raz więcej struktur tkankowych w ciele oraz ich wzajemnych relacji jesteśmy w stanie lepiej rozumieć jakie przemiany zachodzą w człowieku. Co więcej, tą wiedzę możemy od razu lepiej wykorzystać w praktyce.